ABA dobija jedno mesto, ali to ne znači da će šampion ići u Evroligu!
Neposredno pred meč između Crvene zvezde i Panatinaikosa, konferenciju za medije održao je prvi čovek Evrolige Đordi Bartomeu.
Glavna tema svakako je učešće klubova iz ABA lige u najelitnijem košarkaškom takmičenju naredne sezone. To jedno mesto zvanično će dobiti samo šampion, dok će ostali učesnici plej-ofa ići u Evrokup.
Ono što je takođe bitno jeste da na kraju ne mora da znači da će šampion ABA lige ići u Evroligu. Prvi je na listi, ali će morati da ispuni neke kriterijume koje Evroliga zahteva. Kao i svi ostali učesnici.
Pored ABA, poziv su dobili nemačka, španska i VTB liga. Ono što takođe vredi pomenuti da je prvi uslov renking, odnosno rangiranje kluba, zatim finansijska situacija i objekti u kojima će se igrati mečevi.

Bartomeu je takođe pohvalio Crvenu zvezdu s kojom, kako je sam rekao, Evroliga ima dobru saradnju.
- Klub je uradio sjajan posao na terenu i van njega, odličan posao. Važno nam je da bude dobar učinak i na terenu i van njega. Organizacija kluba je jedna od najboljih u Evropi, po meni, i mi sarađujemo odlično poslednjih godina. Znate da je Evroliga u uzbudljivom procesu restruktuiranja takmičenja, Evrolige i Evrokupa - rekao je Bartomeu i dodao:
- Glavni cilj je da unapredimo kvalitet takmičenja i da navijačima ponudimo bolji proizvod boljim kvalitetom klubova. Kao što znate, sledeće godine kreće novi format od 16 timova i svake nedelje ce navijači gledati najbolje timove. I format Evrokupa se menja. Biće 24 ekupe, cilj je isti i zato ćemo biti selektivniji sa izborom klubova. Sve ovo počinje naredne sezone.
Prisutnima se obratio i predsednik Zvezde Nebojša Čović.

- Zahvaljujem se gospodinu Bertomeu i njegovom saradniku što su došli u Beograd. Još učimo i podižemo standard Zvezde u odnosu na standarde Evrolige. Te 2007. smo počeli saradnju, 2008. smo organizovali prvi juniorski turnir. Imali smo uzbudljiv i konstruktivan dan, sastanak kod predsednika Vlade. Pričali smo o pozicijama svih klubova i organizaciji F4 2018. godine - rekao je Čović i dodao:
- Razgovarali smo i o ovom restruktuiranju. Zvezda od prvog dana nije krila da smo opredeljeni ka konceptu Evrolige. To je napredak evropske košarke. Mi kao klub nećemo dopustiti da imamo uslovljavanja i ucenjivanja, poput onih da će Srbija izgubiti kvalifikacije za OI. To su bili namešteni članci.
Jedno od pitanaj za prvog čoveka Evrolige bilo je i d ali postoji mogućnost da Partizan kao petoplasirani zaigra u Evrokupu.
- ABA liga minimum dobija tri učesnika u Evrokupu, a za ostalo ćemo videti - zagonetan je bio Bertomeu.
(Telegraf.rs)
Video: Ma šta je ovo bilo?! Kakav koš Borca iz Zemuna za drugi produžetak protiv BKK Radničkog
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
GR-ĆU
Ovaj je teška lopuža a i njegova liga najboljih u kojoj ne igraju najbolji,nego ko ima najviše.Teraj se bre odakle si došo,menjaju pravila svake godine,šta sad kaže ne znači da šampion aba lige ide u evroligu.Pa za šta da se igra za kikiriki.
Podelite komentar
Saki
Igrace Zvezda a grobari budite i dalje uz sportklub,Zvezdu i evroligu
Podelite komentar
boki
Zasto jednostavno ne napravi ligu zatvorenog tipa i da prestane vise da nas vuce za nos?!
Podelite komentar