Golčina Konopljanke sa 30 metara održala Sevilju u borbi za Ligu šampiona (VIDEO)

Sevilja uhvatila možda i poslednju šansu za priključak u borbi za 4. mesto Primere, dok Nevilova Valensija i dalje tone

• 0

Veoma zanimljivu utakmicu odigrali su Sevilja i Viljareal u 29. kolu Primere u kojoj su domaćini slavili sa 4:2. Upravo ovi timovi vode borbu za 4. mesto, koje donosi kvalifikacije za Ligu šampiona, a Sevilja je posle trijumfa nešto bliže ''Žutoj podmornici'', koja i dalje drži 4. mesto.

Ibora je doneo Sevilji prednost u 23. minutu, ali je Viljareal preko Bakambua u razmaku od osam minuta preokrenuo rezultat do 37. minuta.

Autogolom Ruiza ekipa sa Sančes Pishuana je izjednačila, a prelomni momenat meča bio je gol Konopljanke, koji je raspalio po lopti sa oko 30 metara i u 65. minutu ''pocepao mrežu'' i doveo Sevilju u vođstvo od 3:2.

Do kraja meča domaćini su i duplirali prednost preko Rejesa i tako se približili na tabeli upravo rivalu koga su pobedili, sa kim vode bitku za 4. mesto, koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Treba napomenuti i da je Sevilja od 79. minuta igrala bez isključenog Evera Banege, koji je zaradio drugi žuti karton.

Prethodno je Levante pobedio indisponiranu Valensiju na svom trenu sa 1:0 i tako se izjednačio na začelju tabele sa Hihonom.