Fener olakšao Zvezdi put ka TOP 8, ali je PAO potpuno zakomplikovao grupu (VIDEO)

Fener je od 77:69 faktički eliminisao Darušafaku iz trke za TOP 8, dok je sebe učvrstio na prvoj poziciji

• 7

Košarkaši Fenerbahčea su savladali su Darušafaku u 11. kolu Top 16 faze sa 77:69 i tako se učvrstili na prvom mestu na tabeli grupe E, dok je PAO pobedom nad Lokomotivom u Atini od 84:79 pretekao Zvezdu i izjednačio se sa Lokomotivom na drugom mestu.

Ekipa Željka Obradovića je opravdala ulogu favorita protiv ekipe iz Istanbula. Tokom druge, treće i većim delom četvrtine četvrtine je viđena rezultatska klackalica, ali je Fener u poslednjoj deonici uspeo da zadrži svaki pokušaj gostiju da preuzmu vođstvo.

Ipak, Fener je imao odgovor na svaki pokušaj Darušafake da preuzme vođstvo u poslednjoj četvrtini, a ključnu ulogu imao je Luiđi Datome, koji je pogodio bitnu trojku na 4. minuta pre kraja, kao i tešku dvojku na minut do kraja, kada je Darušafaka još bila u igri na četiri razlike.

Najbolji u pobedničkom timu bili su Ekpe Judo sa 18 poena i šest skokova, odnosno Luiđi Datome sa 14 i pet uhvaćenih lopti.

Naš reprezentativac Bogdan Bogdanović je dodao 11 poena (0/3 za dva poena, 3/4 trojke, 2/2 slobodna bacanja), četiri asistencije i blokadu za 29 minuta.

Jan Veseli je imao osam poena i šest skokova, dok je Nikola Kalinić za 24 minuta postigao šest poena (bez pokušaja za dva, 2/3 trojke), uz dva skoka i jedno uspešno dodavanje.

U Darušafaki su se istakli Reding sa 12 i Vilbekin sa 11 poena.

Ovom pobedom Fenerbahče gotovo obezbedio prvo mesto u grupi, dok je Darušafaki ostala još samo teorija u pokušaju da se domogne TOP 8, čime je Zvezdi olakšan posao do kraja TOP 16.

Ipak, stanje u grupi se dodatno zakomplikovalo pobedom Panatinaikosa nad Lokomotivom u Atini (84:79). Zeleni su trijumfom prestigli Zvezdu na tabeli, koja svoj meč igra u petak u Malagi protiv Unikahe, a izjednačio se sa ruskom ekipom na 2. mestu skorom od 7:4.

Ekipa Aleksandra Đorđevića je tokom većeg dela meča bila u rezultatskom zaostatku, ali je u poslednjoj deonici odigrala najbpolje i prelomila meč u poslednjem minutu utakmice.

Najefikasniji u redovima Atinjana bili su Džejms Gist i Eliot Vilijams sa po 16 poena, dok je Dijamantidis postigao 15. Srpski reprezentativac Miroslav Raduljica je postigao 8, dok se Kuzmić nije upisao u listu strelaca za devet minuta na parketu. Saša Pavlović je za 12 minuta na parketu postigao 5 poena.

Kod Lokomotive je najefikasniji bio Met Džen9ing, a po 13 su dodali Rendolf i Klaver.