Levandovski golom približio Bajern tituli, Širle spasao Volfsburg bruke u 93. minutu (VIDEO)

Bavarci su savladali Keln na gostovanju sa 1:0, i time pobegli Dortmundu na osam bodova prednosti na tabeli

• 0

Bejerm je savladao Keln sa 1:0 na gostovanju u 27. kolu Bundes lige i tako je odmakao Dortmundu, koji ima meč manje, na 8 bodova razlike na prvom mestu na tabeli. Jedini pogodak na meču delo je prvog golgetera Bavaraca - Roberta Levandovskog.

Poljak je u 10. minutu snažnim udarcem sa ivice kaznenog prostora zakucao loptu u mrežu ''Jarčeva'', a ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat meča. Bajern je dominirao tokom celog meča, imao je čak 72 % posed lopte, ali su u šutevima ka golu bili izjednačeni sa Kelnom.

Za Keln je u 85. minutu zaigrao i Filip Mladevnović, koji je ušao u igru umesto Lemana, ali nije mogao nešto mnogo da promeni.

Bajern je tako nastavio sa dobrim rezultatima nakon fantastičnog prolaska u četvrtfinale Lige šampiona, gde je u poslednjem minutu Tomas Miler izborio produžetak, da bi kasnije šampion Nemačke izbacio Juve u dodatnih 30 minuta sa još dva postignuta gola.

Herta je savladala Ingolštad sa 2:1 i učvrstila se na trećem mestu na tabeli, koje vodi u Ligu šampiona. Volfsburg je u poslednjem minutu meča izvukao bod na svom terenu protiv Darmštata. Pogodak u trećem minutu nadoknade postigao je Širle sa ivice kaznenog prostora. Svih 90 minuta za Darmštat je odigrao srpski reprezentativac Slobodan Rajković.

Mogao je Volfsburg sa tri boda da se uključi u borbu za četvrto mesto koje vodi u kvalifikacije, ali su propustili tu priliku