Juniori srebrni na turniru u Manhajmu!

Juniori Srbije poraženi od selekcije nemačke sa 70:65 na nezvaničnom Svetskom prvenstvu

• 6

Juniorska reprezentacija Srbije osvojila je drugo mesto na nezvaničnom svetskom prvenstvu, turniru „Albert Švajcer“ u Manhajmu. Izabranici trenera Milana Gurovića poraženi su u finalu od Nemačke 65:70 (16:16, 16:16, 16:23. 17:15), što im je drugi poraz na ovom turniru od domaćina.

Prvo poluvreme proteklo je u potpuno izjednačenoj igri, što potvrđuje i sam rezultat. Igralo se dosta čvrsto na obe strane. Posle startnog vođstva Nemaca 4:0, naš tim je odgovorio serijom 10:0, ali se na prvu pauzu otišlo u egalu – 16:16. Ista priča bila je i u drugoj deonici. Srbija je imala od jednog do pet poena viška, ali su domaći stalno stizali i bili na korak do vođstva, zahvaljujući sjajnom Mušidiju (25 poena, 11 skokova).

U trećoj četvrtini Nemci su zaigrali bolje, pogodili nekoliko bitnih šuteva i u 30. minutu poveli sa velikih „plus osam“ (53:45), što se na kraju pokazalo kao kapitalno.

Srbija je pokušala napad početkom poslednje donice, ali je Mušidi bio nerešiva enigma, pa je podigao domaći tim na ogromnih 65:53. Međutim, Simanić i Radović su trojkama primakli našu ekipu na samo koš manjka 70 sekundi pre kraja (65:67), ali je Mušidi poentirao uz dodatno slobodno bacanje i doneo trijumf i pehar Nemcima.

U svakom slučaju, drugo mesto u jakoj planetarnoj konkurenciji predstavlja veliki uspeh Srbije…

Najzapaženiji u našem timu bili su Simanić sa 22 i Glišić sa 16 poena.