ČUKA JURI KA EVROPI: Pavlović torpedovao Borac sa 3 komada, istorijski niz Brđana (VIDEO)

Čukarički na svom terenu slavio rezultatom 3:1 i izbio na drugo mesto Super lige

• 0

Veliki, ogroman korak ka Evropi napravili su fudbaleri Čukaričkog već na premijeri plej-ofa Super lige.

Zahvaljujući trostrukom strelcu Andriji Pavloviću, Brđani su savladali Borac rezultatom 3:1 i tako izbili na drugo mesto gde će ostati sve do završetka večitog derbija, ali i posle njega ukoliko Partizan ne pobedi Crvenu zvezdu.

Brđani sada imaju 30 bodova, sedam više od Čačana , ali i Vojvodine i Radničkog koji svoj meč igraju u subotu.

Sve je bilo rešeno na isteku sata igre kada je Pavlović kompletirao svoj het-trik. Regan je šutirao traljavo, lopta se odbila do napadača Čuke koji je sa par metara ugurao loptu u mrežu.

A sve je počelo u 16. minutu kada je Pavlović traljavo šutirao, a Bajić napravio neverovatnu grešku. Lopta mu je prošla kroz ruke i iznenadila čak i strelca.

- Fudbal i jeste zato zanimljiv jer se dešavaju nepredvidive stvari. Osokolio nas je i poveo napred. Utakmica je opravdala derbi 3. i 4. na tabeli - rekoao je trener Čuke Milan Lešnjak.

U 30. minutu je viđen novi gol Pavlovića. Odlično se snašao u kaznenom prostoru i ponovo matirao Bajića.

Činilo se da je to kraj nadanja Borca, ali se Srđan Vujaklija pobrinuo da u 37. minutu stoji 3:1 na semaforu. Odlično se snašao posle kornera i uneo neizvesnost u meč.

- Tok utakmice je bio takav da nismo imali šanse. Toliko grešaka smo imali da je to nedopustivo. Čestitke Čukaričkom, mi se okrećemo Kupu - rekao je Ljubiša Stamenković, trener Borca.

Zanimljivo, ovo je peti uzastopni trijumf Čukaričkog koji nikada u istoriji nije vezao ovoliko mečeva na kojima je pobedio u SL.