Rozbergu i u Kini svi gledali u leđa: Surova dominacija Nemca se nastavlja! (FOTO)

• 3

Nemac Niko Rozberg trenutno nema pravog rivala u formuli 1!

Pilot Mercedesa zabeležio je šestu uzastopnu pobedu, a treću ove sezone, pošto je, nakon Australije i Bahreina, bio najbrži i u Kini.

Drugo mesto zauzeo je Sebastijan Fetel iz Ferarija, a treći je bio Red Bulov Danijel Kvjat.

Trku je obeležio haotičan prvi krug u kome je viđeno nekoliko sudara, ali najviše podvig aktuelnog svetskog prvaka Luisa Hamilotna, koji je startovao sa poslednjeg mesta, a završio kao sedmi iako je pet puta išao u pit stop!

Upečatljiva scena sa početka trke bio je i sudar dvojice ferarijevih pilota Kimija Raikonena i Sebastijana Fetela čiji su bolidi oštećeni prilikom "čukanja".

Zbog haotičnog početka "sejfti kar" je izašao na stazu već u četrtom krugu, a do tada su i Hamilton i Raikonen obavili jedna odlazak u pit stop zbog oštećenja prednjih krajeva bolida.

Pobednik Rozberg je do 17. trijumfa u karijeri došao u vremenu 1:38,53.

Četvrto mesto osvojio je Australijanac iz Red Bula Danijel Rikardo, peto Kimi Raikonen iz Ferarija, a šesto Brazilac Felipe Masa iz Viljamsa.

Rozberg vodi u generalnom plasmanu sa maksimalnih 75 bodova, Hamilton ima 39, Rikardo 36, a Fetel 33...

Naredna trka vozi se u Sočiju za Veliku nagradu Rusije 1. maja.