NE POMAŽE NI 500. GOL MESIJA U KARIJERI: Barsa u nikad većoj krizi dovela titulu u pitanje! (VIDEO)

Katalonci doživeli četvrti poraz u poslednjih pet utakmica

• 10

Novi šok za Barselonu! Ekipa Luisa Enrikea doživela je novi poraz, i to od Valensije od 2:1 na svom trenu i tako je definitivno dovela titulu u pitanje u finišu Primere.

Lionel Mesi je na ovoj utakmici obeležio veliki jubilej, pošto je postigao 500. pogodak u karijeri, ali neće je pamtiti po dobru.

Hladan tuš za navijače u Barseloni došao je u 26. minutu, kada je Ivan Rakitić postigao autogol. Njega je lopta zakačila posle centaršuta fudbalera Valensije i promenila je pravac i prevarila Klaudija Brava na golu.

Situacija se dodatno zakomplikovala za Barsu u nadoknadi prvog poluvremena Santi Mina postigao gol posle asistencije Pareha. Mora se reći i da Bravo nije najbolje reagovao u toj situaciji.

U nastavku utakmice Barsa je krenula u napade svim silama i došla je do gola u 63. minutu, kada je Lionel Mesi prekinuo golgeterski post od nekoliko utakmica i zatresao mrežu Valensije posle dobre akcije i asistencije Đordija Albe, za veliki lični jubilej, pošto mu je to 500. pogodak u karijeri.

Mnogi su mislili da će tada početi i preokret Barselone, međutim do njega nije došlo. Pike je promašio kolosalnu šansu u završnici meča i tako je otišla u nepovrat poslednja prilika da Barselona ne doživi poraz i da tako dozvoli Atletiku da je stigne na tabeli na deobi prvog mesta.

Ne pamti se ovakva kriza Barselone, koja je pobedila samo na jednoj od poslednjih šest utakmica, a poražena je čak četiri puta. Ukoliko žele do titule, moraće da zaigraju mnogo bolje, a sada su u igri i Atletiko i Real.