Rim je plakao od sreće: Toti ušao u 86. minutu, dao dva gola i doneo pobedu Romi! (VIDEO)

Voljeni kapiten "vučice" junak preokreta protiv Torina u meču punom emocija

• 12

Neverovatan je igrač Frančesko Toti!

Kada se i on bude povukao, plakaće Rim, ridaće neutešno navijači "vučice" koji su vlažnih očiju u neverici svedočili o novom podvigu voljenog kapitena o kome će se pričati.

Toti je meč protiv Torino počeo sa klupe, Spaleti ga je uveo u 86. minutu i čim je ušao u igru dao je gol za izjednačenje, da bi tri minuta kasnije, iz penala, postavio konačnih:

Roma - Torino 3:2!

Lavina emocija pokuljala je na "Olimpiku" još kada se Toti pojavio na terenu, pre meča, i dobio aplauz podrške, za razliku od Spaletija sa kojim se sukobio posle meča sa Atalantom.

Da li treba uopšte naglašavati u kakav su trans pali svi na stadionu posle dva gola kapitena u samo tri minuta, za preokret, za pobedu, u njegovoj, vrlo verovatno, poslednjoj sezoni u dresu rimskog kluba. Mnogi navijači su u suzama ispratili kraj meča svesni da prisustvuju još jednom istorijskom meču jednog od najvećih igrača svih vremena.

Da sve ima još veću težinu, Totijevi golovi obezbedili su Rimljanima miran finiš sezone u koji ulaze kao treći, sada sa sedam bodova više od prvog pratioca Intera, koji je "uprskao stvar" u Đenovi gde je poražen od "grifona" 1:0.

Da ni u 39. godini nije "za staro gvožđe" Toti je pokazao prilikom postizanja prvog gola, kada je panterski reagovao na drugoj stativi i, u padu, zahvatio loptu i poslao je u gol.

Brzo potom, sudija je dodelio penal Rimljanima, i pružila se nova prilika "il capitanu" da se proslavi, a on takve prilike retko propušta. Loptu je poslao tamo gde se bacio golman Torina, ali bio je to savršeno precizan i dovoljno jak udarac da dođe do promene rezultata.

"Olimpiko" je proključao!

C'e' solo un capitano, c'e' solo un capitano (jedan je kapiten) - zagrmele su tribine.

Dok se u Rimu klicalo ikoni italijanskog fudbala, Juventusovi navijači su takođe imali razloga za veliko zadovoljstvo, jer je njihov tim napravio još jedan korak ka tituli, koju bi mogao da obezbedi u narednom kolu.

Nakon novog trijumfa, nad Lacijem - 3:0, "bjankoneri" su zadržali devet bodova prednosti ispred Napolija, pa će titulu, petu zaredom, matematički imati priliku da overe već za vikend kada gostuju Fjorentini.

Strelci za ekipu Masimilijana Alegrija bili su Mandžukić i dva puta Dibala.