Tri gola Barse sa penala i 2 sumnjiva za razbijanje Hihona! Real u 14. minutu gubio 2:0, ali ga je Bejl spasio (VIDEO)

Kraljevski klub slavio rezultatom 3:2 protiv Rajo Valjekana * Usledio je odgovor Atletika i Barse

• 1

Nokautirani su bili fudbaleri Reala posle samo 14 minuta gostovanja Rajo Valjekanu, ali su zahvaljujući Geretu Bejlu uspeli da preokrenu rezultat 3:2 (1:2)

Činilo se da su momci koje predvodi Zinedin Zidan definitivno odustali od titule kada su Embarba u 7. i Miku u 14. minutu savladlai Kejlora Navasa. Navijači Reala s pravom su bili zabrinuti ko će dati gol pošto Kristijano Ronaldo nije igrao zbog povrede.

Ali, idealno ga je odmenio Geret Bejl. Velšanin je najpre u 35. minutu smanjio na 2:1, da bi u 81. istrčao kontranapad i rešio pitanje pobednika. Između njegova dva gola u strelce se upisao i Lukas u 52. minutu, samo 10 minuta pošto je zamenio povređenog Benzemu.

Real sada ima 81. bod, dva boda više od Barselone koji svoj meč igra od 20.30 protiv Hihona, ali i jedna manje od Atletika.

Jorgandžije su uspele da savladaju Malagu na svom terenu golom Koree u 66. minutu, a meč je obeležio skandalozan potez Dijega Simeonea.

Barselona je demontirala Sportig iz Hihona na Nou Kampu rezultatom 6:0, uz četiri gola Suareza kom su pomogli Nejmar i Mesi.

Katalonci su tri gola postigli iz penala (Suarez dva i Nejmar), ali i dva sumnjiva (Mesi i Suarez).

Ovom pobedom Barsa se vratila na čelo tabele, a Suarez je za tri gola prestigao Ronalda na listi strelaca.