Tadić se ozbiljno preporučuje Muslinu: Sautempton na krilima Srbina preokrenuo protiv Totenehema (VIDEO)

Sveci slavili sa 2:1, a obe asistencije delo su srpskog internacionalca

• 5

Došao je i taj dan! Fudbaleri Sautemptona pobedili su Totenhem u gostima posle 13 godina, a jedan od junaka utakmice bio je Dušan Tadić.

Crveno-beli su slavili rezultatom 2:1, a doskorašnji srpski reprezentativac je upisao dve asistencije.

Londonski klub je do prednosti došao u 16. minutu golom Son Hung Mina, ali je Sautempton izjednačio do poluvremena. Stiven Dejvis je u 31. minutu dobro odreagovao posle ubačene lopte Dušana Tadića s desne strane i laganim udarcem savladao Uga Lorisa.

Konačan rezultat na stadion Vajt Hart Lejn postavio je Dejvis. Posle "duplog pasa" s Tadićem u 72. minutu Dejvis je po zemlji šutirao sa ivice kaznenog prostora i po drugi put na meču savladao golmana Totenhema.

Sautempton je ovom pobedom došao do šestog mesta na tabeli sa 60 bodova, dok je Totenhem drugi sa 70.