≫

BARSINA DUPLA KRUNA: Dva gola, tri crvena i 13 žutih kartona u finalu kupa! (FOTO) (VIDEO)

Golovi su pali u produžecima, a oba puta je asistent bio Lionel Mesi

• 3

Dupla kruna za Barselonu! U  finalu Kupa kralja, katalonska ekipa uspela je da slavi protiv šampiona Lige Evrope Sevilje 2:0 posle produžetka.

Barselona - Sevilja 2:0

(Alba 90+2, Nejmar 120+2)

Sve se na kraju svelo na dodatno vreme, a prilikom oba pogotka asistirao je Mesi.

Burno finale bilo je Madridu - pokazano je tri crvena i sve ukupno 13 žutih kartona.

Nije uopšte dobro krenulo po španskog prvaka, već u 36. minutu Maskerano je zaradio dirrktan crveni karton, što je bio prvi za nekog igrča Barse posle čak 46 utakmica.

Kraja mukama nije bilo za katalonski tim, jer je u drugom poluvremenu povredu doživeo Luis Suarez, i po svemu sudeći, doveo u pitanje svoje učešće na Kopa Amerika.

Prilika je bilo na obe strane, ekipe su se borile do samog kraja, a u završnici je sudija nervoznim igračima delio kartone kao bombone.

Na gotovo isti način kao Maskerano, Sevilja je ostala bez Banege zbog crvenog kartona u drugom minutu sudijske nadoknade.

U prvom produžetku se sreća konačno osmehnula Barsi - jedna sjajna Mesijeva lopta stigla je do Albe, koji je iskosa u 97. minutu savladao odlično raspoloženog Rika.

U drugom produžetku je Barselona odolevala, a sa terena je besan otišao Kariso, sa ekspresno dobijena dva žuta kartona.

Konačan udarac usledio je nekoliko sekundi kasnije: Mesi koristi promaju u Seviljinoj odbrani, i upošljava Nejmara za konačan rezultat.