≫

Rusi sebi zagorčali život u Francuskoj: O majstoriji Hamšika tek će da se priča (FOTO) (VIDEO)

Slovačka za 13 minuta dala dva gola i pobedila Ruse rezultatom 2:1

• 18

Staro fudbalsko pravilo, ''da kazna stiže ubrzo nakon promašenih šansi'', najbolje je na svojoj koži osteila fudbalska reprezentacija Rusije!

Dve promašene šanse, a potom nokaut od Slovačke za 13 minuta, za poraz u drugom kolu grupe B Evropskog prvenstva u Francuskoj - 2:1 (2:0).

Slovaci su verovatno uhvatili poslednji voz za plasman u drugu fazu šampionata, dok su Rusi u teškoj situaciji. Ali ne i bezizlaznoj jer će im pobeda protiv Velsa u narednom kolu verovatno doneti prolaz dalje. Moguće kao trećeplasirani tim.

Strelci za Slovačku bili su Vladimir Vajs u 32. i Marek Hamšik u 45. minutu. Dve jedine prave prilike i dva fenomenalna gola. Hamšikov možda i najlepši na turniru do sada. Gol za Ruse je postigao rezervista Denis Glušakov u 80. minutu.

Sve je počelo sumnjivim startom Đurice nad Dzjubom u 20. minutu. Kontakta je bilo! Rusi su tražili penal, sudija pokazao na korner. Dva minuta kasnije Dzjuba je glavom ugrozio gol Kozačika koji je uz pomoć saigrača odbranio gol.

U 27. minutu nije mogao ništa da učini i samo je gledao kako lopta, posle šuta Smolova, prolazi pored njega. Srećom za Slovake, prohujala je pored stative iako su je mnogi već videli u golu.

Samo pet minuta kansije Slovačka je kaznila ruske promašaje. Duga lopta za Vajsa koji je lažnjakom pobacao po travi dvojicu čuvara i desnicom zavrnuo loptu u levi ugao Akinfejevog gola.

Ni tada, a pogotovo u finišu prvog poluvremeena, Akinfejev ništa nije mogao da učini. Slovaci su izveli korner, loptu je uzeo Hamšik i usledila je bomba veziste Napolija. Od stativu, u malu mrežu na drugoj strani.

Onaj odmor od 15 minuta nije uticao na Ruse da se probude iz šoka koji su doživeli. Drugo poluvreme je bilo za zaborav. Bez ijedne prave šanse sve do momenta kada se na semaforu pojavio 80. minut. Pored imena ruskog tima je stajao jedan gol koji je postigao rezervista Glušakov. Ušao je u igru u 46. minutu i uneo neizvesnost u finišu meča.

Ipak, slovački bunker nije probijen do kraja i Rusija će igrati samo pobeda protiv Velsa ukoliko žele u drugu fazu. Najbolju priliku za 2:2 imao je Dzjuba u 88. minutu. Nanizao je trojicu, ali mu je šut izblokiran.

RUSIJA - SLOVAČKA 1:2

(Glušakov - Vajs 32, Hamšik 45)

Rusija: Akinfejev, Smoljnikov Šenikov, Ignaševič, V. Berezucki, Golovin (Mamaev 46), Nojštater (Glušakov 46), Kokorin (Širokov 75), Šatov, Smolov, Dzjuba.

Slovačka: Kozačik, Pekarik, Hubočan, Škrtel, Đurica, Hamšik, Kučka, Pečovski, Vajs (Svento 72), Mak (Duris 80), Duda (Nemec 66).