SAD u polufinalu Kopa Amerika: Dempsi jači od Ekvadora, tuča igrača i 2 crvena kartona (VIDEO)

Ameri rezultatom 2:1 savladali Ekvador i sada čekaju boljeg iz duela Argentina - Venecuela

• 4

Fudbalska reprezentacija SAD plasirala se među četiri najbolje selekcije na Kopa Amerika, pošto su u četvrtfinalu bili bolji od Ekvadora rezultatom 2:1 (1:0).

Junak trijumfa bio je veteran Klint Dempsi koji je postigao gol u 22, a potom asistirao Žardesu u 64. minutu. Tračak nade Ekvadoru doneo je Arpojo u 74. minutu, ali je njegov gol bio nedovoljan makar za produžetke.

Početak drugog poluvremena doneo je i dva crvena kartona, jer su se na terenu sukobili Antonio Valensija i Džermejn Džons. Za sudiju nije bilo dileme i obojicu je poslao na rano tuširanje.

Ekvador je imao priluku, pri rezultatu 2:1, da u dva navrata izjednači rezultat. Najbolju je propustio Ener Valensija.

SAD su otišle dalje i u polufinalu čekaju boljeg iz duela Argentina - Venecuela.