Srbi prvaci Evrope sa vremenom koje se ne pamti!

Spektakularna trka Marka Novakovića i Nebojše Grujića

• 15

Kakve kajakaše imaš Srbijo. Novu zlatnu medalju i naslov prvaka Evrope osvojili su Marko Novaković i Nebojša Grujić u jednosedu na 200 metara.

Još upečatljivije zvuči da su je do trona srpski tandem stigao sa vremenom koje nije zabeleženo u finalu Evropskih prvenstava - 31,284 sekunde.

Koliko su paklen tandem, Marko i Nebojša su potvrdili i pre dve godine, kada su na Svetskom prvenstvu u Moskvi osvojili titulu prvaka sveta sa takođe najboljim vremenom ikada.

Fascinantno zvuči podatak da je svih osam finalnih parova kroz cilj prošlo u razmaku od jedne sekunde. Bila je spektakularna trka.

Drugo mesto osvojio je mađarski tim, a treći, dubl Nemačke.