Kraj za Janka! Srbija ima tenisera manje na Vimbldonu (FOTO)

Bolji od Tipsarevića bio je Žil Simon u četiri seta

• 1

Srpski teniser Janko Tipsarević eliminisan je na startu Vimbldona, pošto je izgubio od Francuza Žila Simona 4:6, 6:4, 7:5, 6:3.

Bio je to njihov šesti međusobni meč i peti trijumf Simona.

Tipsarević je odlično počeo meč, dobio je prvi servis sa dva brejka. U drugom se držao do samog kraja, kada je Simon uspeo da napravi brejk i izjednači na 1:1.

U trećem setu su oba igrača imala po brejk, a Tipsarević je u tri različita gema propustio ukupno pet brejk loptu, tako da je na kraju Simon napravio još jedan brejk i dobio treći set sa 7:5.

U četvrtom setu nije bilo prilika za brejk sve do osmog gema, kada je Simon iskoristio prvu brejk šansu i poveo sa 5:3, da bi potom odbranio svoj servis, iskoristio treću meč loptu i plasirao se u drugo kolo, gde ga čeka Grigor Dimitrov iz Bugarske.

Francuski teniser u narednoj rundi igraće protiv Bugarina Grigora Dimitrova. Ukupan nagradni fond na Vimbldonu iznosi 28 miliona funti.