≫

Panduri napunili mrežu Zvezde!

Crveno-beli pretrpeli težak poraz od trećeplasiranog tima rumunskog prvenstva - 4:2!

• 50

Fudbaleri Crvene zvezde pretrpeli su prvi poraz na pripremama u Sloveniji, na debiju poslednjih pojačanja Kange i Ruiza u crveno-belom dresu.

Zvanično treći najbolji tim Rumunije, Panduri, savladao je ekipu Miodraga Božovića rezultatom 4:2 (1:1).

Strelci za srpskog šampiona bili su Aleksandar Katai i Aleksandar Luković iz slobodnog udarca, a za Rumune Trifu, Pleska i dva puta Prkalaba.

Sastav Zvezde koji je počeo meč: Kahriman, Cvetković, Fibel, Luković, Ibanjez, Donald, Kanga, Avramovski, Katai, Srnić i Vieira.

Umesto Avramovskog, koji je zauzeo poziciju povređenog Le Taleka, u nastavku je igrao Poletanović, a ušli su još Kanga i Ruiz.

U isto vreme, rezervisti Zvezde su deklasirali slovenačkog niželigaša Krško 5:1.

Poraz od vrlo dobrog tima kakvi su Rumuni naišao je, čini se, u pravom trenutku za Božovića koji će se do početka kvalifikacija sigurno baviti anomalijama u igri koje su i dovele do ubedljivog poraza, bezbolnog naravno, ali opominujućeg.

Panduri su već u začetku utakmice iskoristili nesporazum na levoj strani Zvezde, a Trifu savladao Kahrimana.

U nastavku meča, crveno-beli su imali posed, a Rumuni kontre i u isto vreme su uspešno odolevali pritisku srpskog tima.

Aleksandar Katai je i danas bio najjača karika u ekipi, mnogo se trudio, probijao, slao upotrebljive centaršuteve, a odličnu partiju krunisao je i golom, za 1:1, kada se "prošetao"  kroz odbranu Pandura i lepim šutem pogodio mrežu.

Rumuni su ponovo poveli u 49. minutu, posle greške Lukovića koji je skrivio penal, a Pleaska matirao Kahrimana.

Najiskusniji igrač Zvezde se iskupio nedugo potom efektnim golom iz slobodnog udarca, nakon čega se činilo da Beograđani ipak mogu u nastavku preokrenuti, ali desilo se nešto totalno suprotno - usledio je "hladan tuš".

Do kraja meča mreža Kahrimanovog gola tresla se još dva puta.

Prvo je Prkalabu u kontri izbegao ofsajd zamku i savladao Kahrimana, a u istom minutu Ruiz je zamenio Srnića, da bi nedugo potom odlično šutirao sa 17-18 metara, ali je golman Rumuna paradom sačuvao gol.

Konačan rezultat postavio je opasni Prkalabu kada je odlično šutirao iskosa sa leve strane sa nekih 10 metara i savladao Kahrimana.

Crvena zvezda - Panduri 2:4 (1:1)

Strelci: Katai 42, Luković 57 - Trifu u 4, Pleaska  49, Prkalabu u 69. i 87. minutu

Sudija: Vojko Goričan (Slovenija).

Crvena zvezda: Kahriman, Cvetković, Fibel, Luković, Ibanjez (od 55. Ristić), Donald, Kanga, Avramovski, Katai, Srnić (od 69. Ruiz), Vieira (od 64. Sikimić).

Panduri: Lazar, Vasiljević, Bunoza, Pleaska, Aksinte, Rauca, Muntean, Nistor, Hora, Voluket, Trifu.

Igrali su još: Stanka, Pivijan, Alen, Bogdan, Graku, Barbut, Jonut, Senderou, Danariku, Prkalabu, Pedresku, Margari.