Partizan se vraća u Poljsku: Zaglembje prvi rival crno-belih u kvalifikacijama!

Srpski vicešampion domaćin u prvoj utakmici koja se igra 14. jula

• 25

Fudbaleri Partizana dva puta će za kratko vreme posetiti Poljsku, gde su odradili pripreme, a u toj zemlji tražiće prolaz u Ligu Evrope za sezonu 2016/2017!

Prvi rival srpskog vicešampiona je Zaglembje Lubin, koji je u revanš meču 1. kola savladao bugarsku Slaviju iz Sofije rezultatom 3:0 i tako "poništio" minimalac Bugara iz prvog meča (1:0).

Partizan će u prvom meču biti domaćin Poljacima, 14. jula, a revanš je sedam dana kasnije.

Strelci za Poljake, koji su nakon prvih 45 minuta anulirali prednost Slavije, bili su Slovak Lubomir Guldan u 21. minutu, Lukaš Pjatek u 65. i Maciej Dabrovski u 81.

Zanimljivo je da su igrači Zaglembja imali tri udarca u okvir gola i sva tri puta posle tih pokušaja lopta se našla u mreži Bugara.