≫

Ako nam je za utehu, dali smo najlepši gol novim prvacima Evrope! (VIDEO)

Ko da zaboravi onaj gol iz lisabonske noći?

• 3

Dva puta su pobedili Srbiju pre nego što su otišli na takmičenje kroz koje su čudno prolazili do samog vrha. Bilo je dva puta po 2:1 u kvalifikacionoj grupi.

Ali, Portugalija je samo jednom pobedila u 90 minuta na 7 odigranih utakmica u Francuskoj, a osvajanje Evrope od strane Ronalda i drugova i nama može da godi, tačnije srpskim fudbalerima, koji će uvek moći da kažu da su u kvalifikacijama za EURO igrali protiv najboljeg tima Starog kontinenta.

Možemo slobodno da kažemo i još nešto. Da su Portugalci najlepši gol na putu ka Evro tronu primili od srpske reprezentacije.

Bio je to prvi, od dva odigrana duela u kvalifikacionoj grupi.

Srbija je u Lisabonu izjednačila na 1:1, maestralnim pogotkom Nemanje Matića. Šteta je što smo samo nekoliko minuta kasnije ponovo matirani, pa je Portugalija pobedila na tom susretu.

Printskrin: youtube/Football Vine by ShAiK Printskrin: youtube/Football Vine by ShAiK

Ali, makazice su se tada danima prepričavale.

Ko bi tada rekao da je Matić postigao maestralan gol protiv budućeg prvaka Evrope?