Oskar briljirao u pobedi nad Milanom, ali kakvom je golčinom Real srušio Bajern (VIDEO)

Meč između engleskog i italijanskog kluba odigran je na stadionu vrednom 1.1 milijardi dolara

• 1

Fudbaleri Čelsija i Milana bili su u glavnim ulogama spektakla na potpuno novom stadionu NFL kluba Minesote Vikings, koji je koštao čak 1.1 milijardi dolara.

Stadion je, očekivano, bio rasprodat, pa je tačno 64.101 gledalac posmatrao ubedljivu pobedu tima Antonija Kontea - 3:1.

Preloman momenat meča bio je penal koji je Keisuke Honda napravio nad Aspilikuetom u 70. minutu, a sa bele tačke je bio precizan rezervista Oskar.

Upravo je Brazilc i u završnici postavio konačan rezultatl.

U prvom poluvremenu je Traore bio taj koji je doveo "plavce" u vođstvo, ali je u 38. uspeo da izjednači Bonaventura.

Ovo je druga pobeda Čelsija u okviru Međunarodnog kupa šampiona, a Milanov drugi poraz.

U drugom meču, Real Madrid je minimalnim rezultatom savladao Bajern.

Jedini gol, i to kakav, u samoj završnici postigao je Danilo u 79. minutu, posle dobre lopte jednog od najperspektivnijih fudbalera, Norvežanina Martina Odegarada.