≫

Čak 15.000 ljudi mu klicalo: Felps osvojio 2 zlata za sat i po, ali i ušao u istoriju OI (VIDEO)

Nastavlja se dominacija američkog plivača

• 50

Američki plivač Majkl Felps osvojio je svoje 20. i 21. zlato na Olimpijskim igrama!

Felps je u noći između utorka i srede (03.30 po našem vremenu) trijumfovao u disciplini 200 metara leptir i tako sa 31. godinom postao najstariji individualni učesnik koji je na OI osvojio zlato.

Najuspešniji takmičar u istoriji OI vodio je na svakom okretanju, a najbliži da ga predstigne bio je Japanac Masato Sakai pred kraj trke.

Upravo je 19-godišnji Sakai osvojio srebro, dok je bronzani bio Mađar Tamaš Kendereši. Le Klos je neočekivano završio 4. i ostao je bez medalje.

Rio baner

Sat i po vremena kasnije, Felps je osvojio novo zlato sa reprezentacijom SAD u štafeti 4x200 metara. Srebro je pripalo Velikoj Britaniji, a bronza Japanu.

Naravno, Felps je bio poslednji koji je plivao.