≫

Australija zamalo pobedila Drim tim: Ameri u finišu srušili Kengure i obradovali Srbiju

Prvi put od 2004. godine, Amerikanci su gubili na poluvremenu

• 10

Fantastičnu utakmicu odigrale su reprezentacije SAD i Australije u okviru trećeg kola Olimpijskih igara, u kojoj je na kraju slavio prvi favorit za zlato rezultatom 98:88 (29:29, 20:25, 21:13, 28:21).

Prvi put od 2004. godine, Amerikanci su gubili na poluvremenu - "kenguri" su na veliki odmor otišli sa prenošću 54:49.

Međutim, poklekli su u trećoj četvrtini, u kojoj su postigli svega 13 poena, ali i pored toga su uspeli da pruže ozbiljan otpor do same završnice utakmice.

Razigrao se Karmelo Entoni, koji se sa poena našao na prvom mestu liste najboljih strelaca SAD na Olimpijskim igrama. Postigao je čak 31 poen, od toga devet trojki!

Pratili su ga Kajri Irving sa 19 poena, i Kevin Durent sa 14.

Na drugoj strani, briljirao je Peti Mils sa 30 poena, Bogut je postigao 15 poena, Delavedova je imao dabl-dabl učinak sa po 11 poena i asistencija, dok je kapiten Andersen postigao 13.

Da su kojim slučajem Amerikanci izgubili, to je moglo znatno da utiče na raspored u grupi po kom bi se naša reprezentacija sa njima susrela već u polufinalu.