Komičan autogol doneo Gvardioli prvu premijerligašku pobedu (VIDEO)

Tragičar meča na "Etihadu" defanzivac Sanderlenda Patrik Meknir

• 1

Pep Gvardiola debitovao je na klupi Mančester sitija pobedom, teško zarađenom, u prvom kolu nove sezone u Premijer ligi, protiv Sanderlenda.

"Građani", koji su sa promenom menadžera doživeli i bitnu rekonstrukciju igračkog kadra, savladali su goste 2:1, i to autogolom koji je u 87. minutu postigao Patrik Meknir, inače bivši igrač Mančester junajteda (potpisao ovog leta za Sanderlend).

Bio je to centaršut sa desne strane posle kojeg je lopta pogodila u glavu maleroznog defanzivca i "zakucala" se u mrežu, na oduševljenje navijača domaćeg tima.

Delovalo je, ipak, da Siti neće ući u dramatičan finiš sa "crnim mačkama", jer je Aguero još u ranoj fazi utakmice pogodio iz penala, međutim, do kraja poluvremena rezultat se nije menjao.

U nastavku, kao i do tada, gosti su strpljivo čekali svoju priliku i dočekali je u 71. minutu kada je prekaljeni Džermejn Defo iskoristio asistenciju Rodvela i savladao Harta.

Do kraja, viđena je ofanziva "građana" koja je, na kraju, urodila plodom na već opisan način - autogolom (pogledajte ga u priloženom videu).

Za domaći tim čitav meč odigrao je srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov.