≫

Bacila se i uzela zlato: Atletičarka sa Bahama neobičnom taktikom prva prošla kroz cilj (FOTO)

Posle brazilskog atletičara, i takmičarka sa Bahama na isti način završila trku: bacanjem preko ciljne linije - i osvojila zlato!

• 3

Šoni Miler, atletičarka sa Bahama, nova je olimpijska šampionka na 400 metara.

Ona je tu deonicu istrčala u vremenu novog ličnog rekorda (49,44 sekundi), ali način na koji je završila trku je nešto što smo već imali priliku da vidimo istog dana ranije - bacanjem preko ciljne linije!

To je pre nje uradio i Brazilac Žoao Vitor De Oliveira u trci na 110 metara s preponama, koju je završio kao četvrti i plasirao se u polufinale upravo na isti način.

Milerovoj je ta taktika donela mnogo više nego Brazilcu - zlatnu medalju!

Drugo mesto zauzela je favorizovana Amerikanka Alison Feliks, koja je u finišu trke delovala svežije i "mic po mic" topila prednost devojke sa Bahama.

U poslednjim metrima, kada se videlo da će Amerikanka ući u cilj poravnata ili čak ispred Šoni, ova se bacila i tako odbila napad konkurentkinje.

Bronzanu medalju osvojila je jamajčanska atletičarka Šerika Džekson sa vremenom 49,85.