DIRLJIVA PRIČA OLIMPIJSKIH IGARA: Pao je u bolovima na zemlju, a onda je jedna osoba prišla i pomogla mu da stigne do cilja! (VIDEO)

Dok je pokušavao da završi trku povređen i u bolovima, samo jedna osoba mu je prišla i pomogla - njegov otac

• 1

Jedna od najdirljivijih priča sa Olimpijskih igara desila se u Barseloni 1992. godine.

Britanski atletičar Derek Redmond nije osvojio medalju na Igrana, nije čak ušao u polufinale trke, ali će njegova priča biti simbol svih sportista.

Na programu je bila trka kvalifikacija na 400 metara Redmond je krenuo jako dobro, ali mu je posle 200 metara pukao mišić zadnje lože buta.

Pao je na zemlju, i uhvatio se za glavu. Ipak, posle par sekundi je ustao i krenuo da šepa i da pokuša da završi trku.

Vidno ga je bolelo i teško je hramao.Tada je jedan čovek uleteo na stazu, iako ga je obezbeđenje odvraćalo, uspeo je da se probije do Dereka i da mu pomogne da stigne do cilja.

BIO JE TO NJEGOV OTAC

Printskrin: Youtube/Olympic Printskrin: Youtube/Olympic

Zagrlio je sina i pomogao mu da ide ka cilju. Obezbeđenje je pokušalo da ga odvoji i odvede napolje ali im nije dozvolio.