FINALE JE U 03.00: Tijana saznala ime protivnice u borbi za zlato!

Svim srcem iz Tijanu Bogdanović

• 0

Kao što je poznato,  Tijana Bogdanović se plasirala u finale Olimpijskog tunira u Riju, u kategoriji do 49 kilograma, pošto je u polufinalu ubedljivo savladala Meksikanku Adilen Icel Manjarez Bastidas 10:0.

Bogdanović je obezbedila najmanje srebro, što je druga medalja za Srbiju u Riju, a njena rivalka u finalu i borbi za zlato biće Korejka Kim Sohui, koja je u drugom polufinalu savladala Francuskinju Jasminu Aziz 1:0

Prethodno, Bogdanović je na startu takmičenja savladala Patimat Abakarovu iz Azerbejdžana 3:2, da bi u četvrtfinalu srušila dvostruku uzastopnu olimpijsku šampionku Kineskinju Ðingju Vu 17:7.

Finale je na programu u tri sata ujutru po srednjeevropskom vremenu.