Dortmund za poluvreme napunio mrežu protivnika, Hrvat sprečio bruku HSV-a (VIDEO)

Odigrano je nekoliko mečeva Kupa Nemačke

• 0

Borusija iz Dortmunda je u 2. kolu nemačkog Kupa, pošto su u gostima svaladali Ajnntraht Trir rezultatom 3:0 (3:0).

Sve je bilo rešeno posle prvih 45 minuta kada su Šinđi Kagava (dva puta) i Andre Širle postavili konačan rezultat.

U drugu rundu su se plasirali i HSV, Hanover i Sandhauzen. Tim iz Hamburga je na jedvite jade savladao Cvikau rezultatom 1:0, a jedini pogodak postigao je Alen Halilović.

I to kakav pogodak! U mesijevom stilu je pobukao loptu i maestralno prevario golmana.

Hanover je tek nakon produžetaka savladao Ofengah rezultatom 3:2, dok je Sandhauzen takođe u gostima slavio protiv Paderbora (2:1).