≫

Španija krenula jako sa novim selektorom, Francuzi pokorili Bari (VIDEO)

Roberto Martinez, Žulen Lopetegi i Đanpjero Ventura debtovali na klupama svojih reprezentacija

• 1

Reprezentacije Španije, Belgije i Italije sa novim selektorima prijateljskim utakmicama krenule su u novi ciklus takmičenja, kao uvod u početak kvalifikacija za Mundijal u Rusiji 2018. godine.

Od četiri meča odigrana u četvrtak uveče, tri pobede zabeležili su gosti, dok su kao domaćini jedini uspešni bili aktuelni evropski prvaci Portugalci, doduše imali su i najlakšeg rivala, Gibraltar, pa pobeda, i to ubedljiva, nije mogla da izostane - 5:0.

Istovremenu, u Briselu, duel Belgije i Španije protekao je u znaku selektorskih debija na klupama obe selekcije.

Uspešniji je bio Žulen Lopetegi, novi selektor Španije, čiji je tim savladao ekipu koju je nedavno preuzeo njegov zemljak Roberto Martinez - 2:0.

Španija je na stadionu "Kralj Boduen" povela golom Davida Silve, koji je i potvrdio pobedu iz penala, u 62. minutu.

Na kraju, razočarani navijači "crvenih đavola" zvižducima su ispratili svoje igrače sa terena.

U Bariju, na "Svetom Nikoli", Italijanima se predstavio novi selektor Đanpjero Ventura, ali će i on, kao i Martinez, morati da se strpi na prvu pobedu, jer su mu debi pokvarili Francuzi - 1:3.

U roku od 17. do 28. minuta, viđena su tri gola. Marsial je doveo "trikolore" u vođstvo, Pele je izjednačio, a Žiru vratio prednost na stranu ekipe Didijea Dešana. Tačku na trijumf Francuza u 81. minutu stavio je Kurzava.

U Holandiji - malo iznenađenje. Grčka je posle 0:1, uspela da preokrene protiv "lala" i zabeleži pobedu - 2:1.

Strelci za Helene bili su Mitroglu i Janotas, a za Holanđane Vajnaldum.