≫

Da li znate ko je Joel Pohjanpalo? Dečko je obeležio kolo u Bundesligi!

Finac sa tri gola za samo 15 minuta najzaslužniji za preokret Leverkuzena protiv Hamburgera

• 0

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena "upisali" su prvu pobedu u novoj sezoni, i to po scenariju kakav se ne viđa baš svaki dan.

Heroj dana zove se Finac Joan Pohjanpalo, širokim narodnim masama malo poznat fudbaler, ali sada će ga svi dobro upamtiti, jer je bio trostruki strelac za "aspirindžije" u pobedi protiv Hamburgera u okviru 2. kola nemačkog prvenstva - 3:1.

Finac je ostvario pravi podvig, s obzirom na to da je het-trik postigao za samo 15 minuta.

Najpre je u 79. anulirao vođstvo gostiju koje im je doneo Vud, da bi u nadoknadi vremena još dva puta bio strelac.

Da nije bilo Pohjanpala, momka koji je ugovor sa Leverkuzenom u prethodne dve sezone uglavnom odrađivao na pozajmicama, Nemačka bi pričala od bravurama veznog igrača Frajburga Maksimilijana Filipa.

Ovaj fudbaler je postigao dva efektna gola i bio najzaslužniji za veliku pobedu njegovog tima protiv predstavnika Bundes lige u Ligi šampiona Borusije Menhengladbah, rezultatom 3:1.

Gosti su poveli, takođe lepim golom, preko sjajnog ove sezone Torona Azara, a onda je na scenu stupio Filip sa dve majstorije kojima je u stanje transa doveo navijače kluba iz Baden-Virtemberga na krcatom "Švarcvald" stadionu.