≫

Goleada u Madridu: Real dao pet, a mogao je deset!

Igra mačke i miša na premijeri Kristijana Ronalda u aktuelnoj sezoni

• 0

Ovakav scenario i mogao je da se pretpostavi. Real je kao od šale "upisao" nova tri boda u Primeri time što je savladao povratnika u elitni rang Osasunu 5:2, a mogao je, bez preterivanja, da pošalje goste Pamplonu sa "duplom dozom".

Samo zbog činjenice da je Zidan u drugom poluvremenu iz igre sa terena povukao Ronalda, Modrića i Bejla, Real nije do vrha napunio mrežu nejakih Baskijaca koji na kraju mogu da kažu da su sjajno prošli u prestonici.

Real je poveo preko Ronalda već u petom minutu, i bio je to njegov prvi gol posle povratka na teren nakon dvomesečne pauze.

Gosti, iako inferiorni sve vreme u odnosu na protivnika, u finišu poluvremena su pogodili prečku, i taman kada je delovalo da će sačuvati svoj gol do isteka 45. minuta - primili su dva!

Danilo i Ramos su pogodili i najavili goleadu i u nastavku.

Četvrti gol bio je delo Pepea, a peti slavljenika Luke Modrića, koji je na najlepši način obeležio 31. rođendan.

Posle tog trenutka, Real je, barem što se tiče golova - stao, ali daleko od toga da je zakočio u ofanzivnim intencijama. Madriđani nisu imali sreće, a to se najviše odnosi na Benzemu koji je jednom pogodio prečku, jednom stativu, a jednom je šutirao blizu gola.

Na drugoj strani, Osasuna je spasila čast preko Rijere i Garsije, mada je mogla lako i do trećeg gola, ali je penal strelca prvog gola odbranio Kasilja.

Posle tri kola, Madriđani "kolo vode" sa tri pobede.