≫

Najbrži gol u istoriji Lige Evrope: Navijači morali da spuste koreografiju posle samo nekoliko sekundi (VIDEO)

Jan Sikora ulazi u istoriju drugog po rangu evropskog klupskog takmičenja

• 0

;'\> by hqfootball2016

Prva utakmica prvog kola Lige Evrope između Karabaga i Slovana iz Libereca donela je i najbrži gol u istoriji takmičenja.

Jan Sikora, ofanzivni vezista gostiju iz Češke, iskoristio je asistenciju Milana Baroša i posle 10,9 sekundi zatresao mrežu azerbejdžanskog predstavnika. Poremetio je i navijače, koji su posle svega nekoliko sekundi spustili šetalicu koju su pripremili iza gola na kome je zatresao mrežu.

On je na tako oborio rekord napadača Sevilje Vitola, koji je prošle godine bio strelac posle 13,2 sekunde.

Međutim, domaćin je samo šest minuta kasnije izjednačio preko Mičela i na odmor se otišlo nerešenim rezultatom 1:1.

Obe ekipe su do kraja poluvremena postigla još po dva gola, a meč je na kraju završen rezultatom 2:2.