≫

Borusija opet pobedila sa 6:0, Bajern se mučio na Alijanc areni, ali ipak slavio

Dve najbolje ekipe Bundeslige bez većih problema su ostvarile pobede u 3. kolu

• 2

Bajern iz Minhena je savladao Ingolštat sa 3:1 posle preokreta, dok se Borusija iskupila navijačima za prošlonedeljni kiks dominantnom predstavom protiv Darmštata za 6:0.

Ubedljivo do tri boda stigao je i Red Bul, tim iz Lajpciga je kapitalizovao veliki trijumf nad Dortmundom iz prošlog kola nadigravši u ovom Hamburg u gostima sa 4:0.

Nešto slično uradila je i Borusija iz Menhengladbaha, koja je u poslednjem meču dana razbila Vereder 4:1 na svom terenu.

Razočarao je Bajer u Frankfurtu, Ajntraht je slavio 2:1, dok su bez golova igrali Hofenhajm i Volfsburg.

Ingolštat je poveo već u osmom minutu golom Darija Leskana, ali je Levandovski izjednačio četiri munuta kasnije. U drugom poluvremenu su Alonso i Rafinja dotukli goste, koji su se pokazali kao žilav protivnik.

Borusija je bila izuzetno raspoložena, pa je još jednom postigla šest golova u razmaku od nekoliko dana, pošto su i u Ligi šampiona u sredu zgazili Legiju istim rezultatom, kao sada Darmštat. Dva gola je dao Gonzalo Kastro, a po jedan Ramos, Pulišić, Rode i Mor.

U subotu su nastupila dvojica srpskih igrača, Filip Kostić je zamenjen u timu Hamburga u 83. minutu, Mijat Gaćinović igrao je do 62. minuta za Ajntraht, dok je van tima ekipe iz Frankfurta zbog povrede kolena bio Slobodan Medojević.