Majstorija Riberija i povratnički gol Robena za pobedu Bajerna! Keln zgazio Šalke, šteta za Lajpcig (VIDEO)

Bavarci usamljeni na prvom mestu, prati ih Keln

• 0

Dugo, dugo smo čekali da se Arjen Roben napokon nađe na terenu u dresu Bajerna! Prošlo kolo bio je na klupi protiv Ignolštada, ovo je ušao sa iste i nakon sedam minuta dao gol.

Holanđanin je postavio konačan rezultat u pobedi Bavaraca nad hertom rezultatom 3:0. u 65. je zamenio Milera, u 72. se upisao u strelce.

Pre njega pogađali su Riberi u 16. i Alkantara u 68. minutu. Upravo je Španac bio i asistent Robenu četiri minuta kansije.

Pobeda za maksimalnih 12 bodova Bajerna kog u stopu prati Keln. Jarčevi su slavili u Gelzerkirhenu rezultatom 3:1, iako je Huntelar u 36. minutu doneo prednost Šalkeu.

Samo dva minuta kasnije Osako je izjednačio, a Modest i  Coler su u 73. i 83. minutu postavili konačan rezultat.

Srpski internacionalac igrao je sat vremena za Keln i zaradio ej žuti karton u prvom poluvremenu.

I Lajpcig je bio blizu toga da deli drugo mesto sa Kelnom. Ipak, odbrana protiv Menhengladbaha nije izdržala do kraja, jer je gol Vernera u 6. poništio Džonson u 84. minutu.

Leverkuzen nije uspeo da savlada Augzburg, a penal za pobedu promašio je Aranguiz u 72. minutu.