≫

Kataijeva asistencija nije pomogla: Valensija srušila Alaves sa penala u 88. minutu (VIDEO)

Aleksandar Katai je u duelu protiv Valensije upisao prvi start u Primeri, a odmah je dao i značajan doprinos za svoju ekipu, koja je na kraju ipak poražena

• 3

Aleksandar Katai je u Alavesu prvi put dobio šansu od starta i iskoristio ju je, pošto je na Mestalji u duelu protiv Valensije upisao asistenciju.

Ipak, to nije bilo dovoljno njegovoj ekipi da neporažena ode sa ovog gostovanja, pošto su ''Slepi miševi'' na kraju slavili sa 2:1.

Valensija je povela u 28. minutu autogolom Laguardije. Delovalo je da će vođstvom od 1:0 domaćin otići na odmor, ali je Alaves uspeo da izjednači u samoj završnici prvog poluvremena.

1-1 Gaizka Toquero Goal HD - Valencia 1-1... by smoki-bobi

Katai je lepo izveo korner i pronašao Tokera za izjednačenje. U 70. minutu srpski reprezentativac je izašao iz igre, a do kraja je Valensija uspela da dođe do tri boda i to sa bele tačke, kada je Pareho bio precizan sa penala.

U preostale dve utakmice slavili su gosti. Leganje je savladao Deportivo sa 2:1, a istim rezultatom Espanjol je savladao Osasunu.