• 0

Troicki samo u prvom setu namučio Vavrinku!

Srbin nije imao snage za polufinale

• 0

Srpski teniser Viktor Troicki završio je učešće na turniru u Sankt Peterburgu, pošto je u četvrtfinalu izgubio od Švajcarca Stena Vavrinke rezultatom 7:5, 6:2.

Prvi set bio je prilično izjednačen, obojica tenisera bili su sigurni na svoje servise, a Švajcarac je u 12. gemu iskoristio blagi pad u igri Troickog, te je iskoristio drugu brejk loptu za vođstvo od 1:0 u setovima.

Vavrinka je sredinom drugog seta prelomio meč. Prvo je uspeo da oduzme servis u šestom, a potom i u osmom gemu za plasman u polufinale turnira u Sankt Peterburgu.

Vavrinka je do šeste pobede protiv Torickog u isto toliko međusobnih duela došao posle 64 minuta igre. On će se polufinalu sastati sa Špancem Robertom Bautistom Agutom koji je u tri seta pobedio Portugalca Žoaa Sousu.