≫

Šampion razmontiran na Old Trafordu: Junajted za 20 minuta "spakovao" četiri gola Lesteru (VIDEO)

Čak tri gola gosti su primili posle akcija iz kornera

• 0

Fudbaleri Mančester junajteda odigrali su najbolji meč ove sezone, a kad je tako, onda je i neko ko se zove šampion engleske "mačiji kašalj" za Ibrahimovića i družinu.

Junajted je na svom terenu, u okviru šestog kola, deklasirao Lester rezultatom 4:1 (4:0)!

Sva četiri gola ekipa Žozea Murinja postigla je u prvom delu igre, i to u periodu od 22. do 42. minuta, kada je odbrana "lisica" bila razbijena u praramparčad. "Đavoli" su iskoristili očajno izdanje poslednje linije aktuelnog prvaka Premijer lige i napunili mrežu Cilera, pa ga "poštedeli" u nastavku kada nisu postigli nijedan.

Počasni gol za Lester, koji je pretrpeo već treći poraz ove sezone, postigao je Grej.

Mančesteru je ovo bila četvrta pobeda koja mu je omogućila proboj na treće mesto, istina privremeno, pred ostale mečeve ove runde.

Bio je ovo jedna od onih dana u kome su navijači Mančestera mogli da se zavale u sedišta i uživaju u rapsodiji od igre njihovog tima. Lepršava partija, driblinzi, precizna dodavanja, goleada - sve su to dobili ljubitelji fudbala na "Old Trafordu" u subotu popodne.

Lester, ni bleda senka ekipe koja je pre samo nekoliko meseci "terorisala" teškaše po Engleskoj, bila na "Teatru snova" je bila bokserski džak koji je Mančester tukao gde je hteo. A, krenulo je u 22. minutu...

Goleadu je najavio Kris Smoling, posle prvog od tri kornera Blinda koji su direktno menjali rezultat na semaforu. Drugi pogodak bio je posledica savršene akcije trija: Mata, Pogba, Lingard, koju je završio Španac neodbranjivim udarcem levom nogom. Odbrana Lestera kao da se raspala posle tog trenutka.

Tako grogiranom rival u novi udarac zadao je Rašford posle još jednog kornera Blinda i asistencije Mate, a samo dva minuta kasnije bilo je 4:0. Još jedan korner Blinda i prvi gol Pogbe od povratka u klub. Lester je nokautiran.

Sve posle toga bilo je rutinsko odrađivanje posla Junajteda do poslednjeg sudijskog zvižduka.