≫

Ludo veče u Ligi šampiona: Tri promašena penala, preokreti Barse i PSŽ-a, poraz Bajerna u Madridu! (FOTO)

Nikola Maksimović debitovao za Napoli koji je deklasirao Benfiku, Kolarov Asistent u Glazgovu gde je viđeno šest golova

• 2

Liga šampiona - drugo kolo, drugi dan i potpuna "ludnica" na terenima širom Starog Kontinenta.

U Glazgovu, posle 2:2 u prvom poluvremenu, na kraju 3:3 u režiji igrača Seltika i Mančester Sitija.

Barselona se dugo mučila u Menhengladbahu, gubila 1:0, a onda, za 10 minuta, preokrenula i odnela nova tri boda u Kataloniju zahvaljujući Turanu i Pikeu.

U derbiju večeri, Bajern se odbio o "tvrdi" zid Atletika koji je golom Karaska savladao Bavarce 1:0.

Veče u Ligi šampiona proteklo je i u znaku promašenih penala. Čak tri nisu realizovana! Sa "kreča" su bili neprecizni Grizman (Atletiko), Proper (PSV) i Moci (Ludogorec).

Krenimo od derbija...

"Visente Kalderon" se ponovo  pokazao kao neosvojiva tvrđava za Bajern, kao i krajem aprila ove godine, kada su igrači Dijega Simeonea identičnim rezultatom pobedili nemačkog prvaka u prvom meču polufinala elitnog takmičenja.

I ovoga puta bila je to tipična utakmica Atletika: tvrda, agresivna, na granici prekrašja kod svakog duela, sa presingom kojim su igrači domaćeg tima prosto terali goste na grešku i srtrpljivo čekali priliku da mu zadaju udarac.

Trenutak odluke dogodio se u 36. minutu kada je veza Bavaraca kiksnula, a Karasko se stuštio ka golu Nojera i savladao ga verovatno na jedini način na koji je to moglo u tom trenutku - hirurški preciznim udarcem o stativu, od koje se lopta odbila u mrežu.

Važno je reći da je Atletiko imao još dve baš velike prilike, jednu u prvom, a jednu u drugom poluvremenu. Najpre preko Toresa čiji je udarac glavom završio na stativi, i još bolju preko Grizmana u samom finišu meča. Francuz je promašio penal (pogodio prečku), ali, srećom po Atletiko, nije ih stigla kazna.

U trećem špansko/nemačkom duelu u dva dana, Barselona je odnela pobedu sa "Borusije Parka", iako je gubila do 65. minuta. Lišena pomoći povređenog Lionela Mesija, Barsa je dugo tražila pravu napadačku kombinaciju, i uspela je preko Turana, koga je savršeno proigrao Nejmar, a Turčin "zakucao" loptu pod prečku gola nemačkog tima.

Potpuni preokret usledio je devet minuta kasnije.

Barsa je izvela korner, golman domaćeg tima Somer je ispustio loptu, a snalažljivi Pike iz drugog pokušaja je "ćušnuo" u mrežu.

Istovremeno, u Glazgovu, u okviru iste grupe - spektakl!

Seltik je, posle 0:7 u Barseloni u prvom kolu, odigrao ovoga puta sjajan meč protiv Sitija protiv koga je tri puta vodio, i na kraju došao do boda - 3:3!

Još jednom se u ekipi Brendana Rodžersa istakao francuski napadač Musa Dembele, dvostruki strelac u sredu uveče, dok je jedan gol za prvaka Škotske delo Sterlinga koji je matirao svog golmana Brava.

Ipak, Sterling se kasnije iskupio golom za 2:2, a sem njega u strelce su se za tim Pepa Gvardiole upisali Fernandinjo, na asistenciju Kolarova, i Nolito, koji je stavio tačku na sjajan meč na "Seltik Parku".

U Napulju, za razliku od meča u Glazgovu, nije bilo ni trunke neizvesnosti. Napoli je napunio mrežu Benfike, koja je sačuvala obraz sa dva gola u finišu - 4:2.

Dva gola za ekipu Mauricija Sarija postigao je Martens, jedan vrlo efektan iz slobodnog udarca, a u strelce su se upisali još Hamšik i Milik. Za domaći tim prvi meč od prelaska iz Torina odigrao je srpski defanzivac Nikola Maksimović, koji je u 11. minutu zamenio povređenog Arbelou. Na drugoj strani Ljubomir Fejsa bio je starter u kod "orlova".

Ludogorec je u Sofiji imao odličnih 1:0 i penal na 1:2 protiv Pari Sen Žermena, ali je na kraju ostao bez bodova.

Nataneo je iskoristio loše postavljen "živi zid" Parižana i postigao gol za vođstvo koje je u finišu poluvremena anulirao Matuidi. Kavani je u nastavku preokrenuo rezultat, da bi Moci samo koji minut kasnije promašio penal i tako propustio odličnu šansu da legiji stranaca u dresu bugarskog prvaka možda donese pozitivan ishod meča.

Tačku na trijumf "svetaca" stavio je Kavani, nedugo pošto je Moci kiksnuo sa "bele tačke".