≫

Liga Evrope: Ibra doneo trijumf Junajtedu, Roma ubedljva! (FOTO)

Junajted pobedio Zorje golom Ibrahimovića u 69. minutu * "Neroazuri", u kombinovanom sastavu, poraženi u Pragu. "Petarda" Fiorentine, PAOK jedini slavio kao gost...

• 1

Fudbaleri Mančester Junajteda izvukli su pobedu minimalnim rezultatom 1:0 protiv Zorja u drugom kolu Lige Evrope. Strelac je bio Zlatan Ibrahimović u 69. minutu utakmice.

On je nakon prodora saigrača, sačekao loptu na drugoj stativi i spustio je u gol.

Ekipa Rome deklasirala je Astru sa 4:0, a golove su postigli Stortman u 15. Facio u 45. te Salah u 55 i autogol Fabricio u 47.

Fudbalere Intera i vođstvo "neroazura", izgleda, ne zanima Liga Evrope. Takav se utisak se nameće posle dva vezana poraza italijanskog tima u prva dva kola drugog po jačini evropskog takmičenja, u okviru grupe K, u kojoj tim Franka De Bura ima NULA bodova i gol-razliku 1:5!

Posle poraza od Hapoel Ber Ševe u Milanu, Inter je poražen i od praške Sparte - 3:1.

Foot: Tanjug/AP Foot: Tanjug/AP

Da gosti nisu previše zainteresovani za bodove u Pragu moglo je da se nasluti po sastavu u kome nije bilo vodećh imena na čelu sa kapitenom i najboljim strelcem Maurom Ikardijem, već se Holanđanin odlučio na igrače koji su od početka sezone imali malu minutažu ili je uopšte nisu imali.

U takvom odnosu snaga, motivisani Česi iskoristili su trenutak i zabeležili sigurnu pobedu.

Junak meča bio je dvostruki strelac Vaclav Kadlec, dok je jedan gol postigao Mario Holek. Strelac za goste bio je Argentinac Rodrigo Palasio.

U isto vreme, u Krasnodaru, gde je gostovala Nica, domaći tim je upisao drugu pobedu i napravio važan korak ka plasmanu u nokaut fazu. Rezultat je bio 5:2.

Brazilac Žoauzonjo se istakao kao dvostruki strelac za ruski tim, a Francuze su sotukli Smolov i Ari. Na drugoj strani, golgetersku seriju nastavio je Italijan Mario Baloteli, ali ovoga puta to nije bilo dovoljno za pozitivan rezultat ekipe sa Azurne obale.

Gol za Nicu, pored Super Marija, postigao je i Siprijen.

Jedinu pobedu kao gost, u mečevima koji su odigrani od 19 sati, zabeležio je POK, koji je bio bolji od Libereca - 2:1.

Ekipi srpskog trenera Vladimira Ivića ima četiri boda posle dva kola, koliko je sakupila i Fiorentina koja je na "Artemio Frankiju" deklasirala azerbejdžanski Karabag 5:1.