• 0

Zagorac sa dabl- dabl učinkom počeo sezonu! Mega posle drame srušila Olimpiju!

Tim iz Sremske Mitrovice posle gubio je tokom meča i 13 poena razlike, ali je uspeo da pobedi 86:85

• 0

Košarkaši Mega Leksa pobedili su Olimpiju iz Ljubljane sa 86:85 u veoma napetoj utakmici ABA lige.

Srpski klub je bio u zaostatku skoro ceo meč, a gubio je između pet i 10 poena razlike (25:35). U jednom momentu i sa 12 poena razlike 38:50 koliko je bilo na poluvremenu.

Međutim, u trećoj, a naročito poslednjoj četvrtini, mladi tim Dejana Milojevića je pokazao sav svoj talenat i uspeo da se vrati u meč i priđe na 79:80 na pet minuta pre kraja.

U poslednjem minutu utakmice Olimpija je povela sa 85:82. Jaramaz je ubacio dva slobodna basanja za 85:84, a posle promašenog napada ekipe iz Ljubljane, u napadu Mega Leksa Kaba je sa nova dva bacanja doneo prednost 86:85 na 20 sekundi pre kraja.

Olimpija je imala poslednji napad, Mega je odlučila da ga brani i uspela je, jer su se košarkaši slovenačkog tima spetljali i promašili šut za tri poena.

Mega Leks je do pobede predvodio trio Zagorac - Jaramaz - Kaba.  Zagorac je imao dabl dabl učinak 18 poena i 13 skokova, Jaramaz je ubacio takođe 18, a Kaba 17 uz 7 skokova.