Jankovićevi "orlići" trijumfovali na Farskim Ostrvima

Mlada reprezentacija Srbije, golovima Malbašića i Gudelja u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, pobedila Farane sa 2:0

• 0

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije savladala je večeras na gostujućem terenu selekciju Farskih Ostrva sa 2:0 (1:0), u utakmici četvrte grupe kvalifikacija za Prvenstvo Evrope. Strelci su bili Malbašić u 30. i Gudelj u 67. minutu iz penala. "Orliće" nije prometeio ni crveni karton Luke Milivojevića u 45. minutu.

Farska Ostrva - Srbija 0:2

(Malbašić u 30, Gudelj u 67. penal)

Stadion u Guandadaluru. Gledalaca: 1. 500. Sudija: Pedreg Saton (R. Irska). Crveni karton: Milivojević (Srbija) u 45. minutu

FARSKA OSTRVA (4-4-2): K. Jensen - E. Jakobsen, Davidsen, Kelm, R. Jensen - R. Jakobsen, Vansdal, Hanson (od 85. Olsen), Sorensen (od 61. Bartalstovu) - Edmundson (od 81. Kletskard), Lakjuni.

SRBIJA (4-2-3-1): Dmitrović - Pantić, Medojević, Gudelj, Rodić, (od 55. Despotović) - Krstičić, Marković (od 88. Kosanović) - Milunović (od 79. Jojić) , Malbašić, Milivojević - Mudrinski

Ovom pobedom izabranici selektora Aleksandra Jankovića učvrstili su vođstvo na tabeli sa tri boda prednosti nad Danskom, koja ima utakmicu manje. Mladi srpski tim ima skor od četiri pobede i dva remija. U drugoj današnjoj utakmici četvrte kvalifikacione grupe, Danska je na domaćem terenu savladala Makedoniju sa 6:5.

Srbija narednu utakmicu igra kao gost 7. septembra protiv Danske, a tri dana kasnije dočekuje Makedoniju. Prvenstvo Evrope za igrače do 21 godine biće održano 2013. u Izraelu.