≫

Navijačima Kosova preseo meč sa Hrvatskom, "vatreni" ih častili sa 6:0! (VIDEO)

Hrvatska demolirala Kosovo*

• 17

Fudbaleri Hrvatske deklasirali su tzv. Kosovo sa 6:0 u Skadru, uz čak tri gola Marija Mandžukića, u kvalifikacijama za Mundijal.

Preselo je navijačima tzv. Kosova skandiranje "Ubij Srbina", izvedeno zajednički sa pristalicama gostiju, zbog dešavanja na terenu. Razlika u klasi bila je prevelika, častan poraz bilo je nemoguće izvući, nije bilo ni počasnog gola. Štaviše, Mario Mandžukić je imao veliki golgeterski post od početka ove sezone, sada ga je prekinuo tri puta zatresavši mrežu.

Posle njega, nadovezali su se Mitrović, Perišić i Kalinić, pa je Hrvatska na deobi vrha tabele sa Islandom, koji je bio bolji od Finske sa 3:2. U grupi I, Turska i Ukrajina su podelili plen sa 2:2. U derbiju dana, Italija i Španija su remizirali u Torinu sa 1:1, i to pošto su "azuri" iščupali bod pogotkom De Rosija iz penala, a mrlju na utakmicu bacio je Dijego Košta udarivši Bonućija brutalno.

Adrenalinski meč odigrale su selekcije Turske i Ukrajine, koja je u Konji na gostovanju ispustila 2:0. Golovima Jarmolenka i Kraveca u prvih 30 minuta, Ukrajina je najavila iznenađenje, ali je nade gostiju ugasio Čalhanoglu iz penala u završnici duela. Ekipa koja je oduševila Stari kontinent na poslednjem Evropskom prvenstvu, selekcija Islanda, nadigrala je Fince u severnjačkom derbiju, iako je Finska imala 2:1 do 90. minuta. Onda je na scenu stupio Finbogason, zatim i Sigurdson, strelac pobedničkog pogotka u 96. minutu.