≫

Tumba preporodio Crnu Goru: Jovetić i "sokolovi" dali PET golova Kazahstanu!

Ubedljivi, poput Crnogoraca, i Rumuni. Engleska rutinski protiv Malte. Azerbejdžan najprijatnije iznenađenje

• 6

Posle remija sa Rumunijom u prvom kolu, fudbalska reprezentacija Crne Gore upisala je i prvu pobedu u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine, i to kakvu!

Na stadionu "Pod Goricom" selekcija koju sa klupe vodi Ljubiša Tumbaković deklasirala je Kazahstan rezultatom 5:0!

Podsetimo, Kazahstansci su u prvom kolu grupe E igrali nerešeno sa Poljskom.

Međutim, protiv vrlo motivisanih "Hrabrih sokolova", koji su poslednji put pobedili pred svojim navijačima pre godinu dana, nisu imali nikakve šanse.

Goleadu u glavnom gradu Crne Gore najavio je Žarko Tomašević, na asistenciju kapitena Stevana Jovetića. Igrao se 24. minut i nije bilo mnogo onih koji su mogli da se opklade da će do kraja meča gledati igru mačke i miša, što se upravo i dogodilo.

U nastavku meča igra gostiju se raspala u paramparčad, a Crna Gora je sa još četiri gola demolirala Kazahstance. U strelce su se upisali Vukčević, Jovetić, Bećiraj i Savić.

Istovremeno, u Jerevanu, utakmica između Jermenije i Rumunije završena je identičnim rezultatom, samo u korist gostiju.

Potpuno neočekivano, meč je praktično bio rešen u 3. minutu!

Gosti su dobili penal, igrač Jermena Malakjan crveni karton, a Stančiu je bio precizan sa 11 metara i nagovestio ono što će se desiti u narednih deetak minuta. Rumuni su, naime, već do 11. minuta vodili 3:0 (Popa, Marin) i tu je bio kraj svake priče o mogućem preokretu.

Jermene su dotukli Stančiu njegovim drugim golom (29. minut) i Čipčiu, koji je bio jedini strelac u drugom poluvremenu.

Engleska je, prema očekivanjima, savladala Maltu 2:0 golovima Dele Alija i Daniela Staridža, dok je Azerbejdžan napravio novi veliki korak ka Rusiji savladavši Norvešku 1:0.

Azerbejdžan posle dva kola ima isto toliko pobeda i trenutno je lider grupe C u kojoj je prvi favorit Nemačka, a tu su još Češka, Severna Irska, San Marino i već pomenuta Norveška, trenutno na začelju tabele.