≫

Zvezda izgubila dobijen meč u Evroligi! Crveno - beli ispustili 16 poena prednosti! (FOTO)

Crveno-beli doživeli poraz na startu najjačeg takmičenja od turske Darušafake sa 73:70

Košarkaši Crvene zvezde porazom su počeli Evroligu!

Crveno beli su izgubili protiv Darušafake u hali Aleksandar Nikolić sa 73:70 iako su 39 minuta bili bolji rival i vodili su.

Zvezda je na poluvremenu imala i 14 poena razlike 44:30, ali je jako loše odigra drugi deo utakmice gde je turski tim strpjivom igrom uspeo da stigne prednost.

Ključni momenat utakmice bio je na minut pre kraja kada je Klejborn sa četiri poena zaredom preokrenuo i doneo prednost turskom timu 68:69.

Zvezda je imala 33 skoka, od čega devet u napadu, čak pet više od Darušafake, a iz igre su šutirali neverovatnih 70% (23-39), ali su imali i 16 izgubljenih lopti.

Zvezda je imala dva napada da preokrene, ali je oba odigrala loše i nije uspela da dođe do pobede.

CRVENA ZVEZDA - DARUŠAFAKA 70:73 (24:17, 20:13 8:16, 18:27)

CRVENA ZVEZDA: Rebić 2, Dangubić 7, Mitrović 12 (5sk), Lazić, Simanić, Dobrić, Simonović, Dženkins 8, Gudurić 13, Jović 8 (7 as), Kuzmić 16 (9sk)

DARUŠAFAKA: Vilbekin 2, Arslan, Batuk 4, Vanamejker 11, Klejburn 19, Moerman 10, Aldemir, savaš, Andreson 5, ASloter 2, Bertans 13, harangodi 7.

Prava šteta što je Zvezda ispustila pobedu na startu Evrolige, ali utakmica se igra 40 minuta.

Prvo poluvreme odigrano je kao iz udžbenika, igra dva na dva, prodori, šut je služio i zaslušeno je bilo čak i plus 16 na početku treće četvrtine 46:30.

Dominirao je Ognjen Kuzmić sa 16 poena i 9 skokova, Mitrović je ubacio osam, Jović sedam..

Ključni problem je bila odbrana u drugom poluvremenu. Zvezda je primila čak 43 poena u drugih 20 minuta, a dala je samo 26 i tu je bio taj disbalans.

Beogradski tim je dao samo osam poena u trećem periodu i tu je protivnik prišao na samo dva poena razlike 56:54 u 33. minutu. Od tada se igralo uglanom koš za koš, a videlo sa da Zvezda posustaje i da nema snage da odigra u visokom ritmu.

Tračak nade da se može do pobede pojavio se kada je Gudurić ubacio dve trojke zaredom i jedan koš za 64:59 na pet minuta pre kraja, ali je to bio poslednji trzaj srpskog tima.

Imala je Zvezda i 67:61, ali je usledila serija protivnika od 8-1 za 68:69 kada je protivnik preokrenuo.

Imala je Zvezda prilike da se vrati, ali dva nespretno izvedena napada, promašah zicera Mitrovića je odneo pobedu.