≫

Rekorder Mesi dao tri gola Sitiju, Mažić isključio dvojicu! Het-trik upisao i Ozil protiv Ludogoreca!

Bilo je goleada drugog dana trećeg kola Lige šampiona

• 15

Pep Gvardiola se vratio na "Nou Kamp", ali Lionel Mesi nije imao milosti prema bivšem treneru! Sjajni Argentinac je upisao het-trik protiv Mančester Sitija, i najzaslužniji je za pobedu u trećem kolu Lige šampiona 4:0.

Ovo je bilo njegovo veče ne samo zbog sjajnih golova već i zbog činjenica da je Mesi:

- rekorder LŠ po broju postignutih golova na domaćem terenu - 50.

- rekorder LŠ po broju postignutih golova u grupnoj fazi ovog takmičenja - 53.

Pune ruke posla na ovom meču imao je naš sudija Milorad Mažić - isključio je dvojicu igrača.

Najpre golmana Sitija Klaudija Brava u 53. minutu zbog igranja rukom van šesnaesterca, a potom i Barsinog Matjua, koji je za tri minuta skupio dva žuta kartona.

Konačan rezultat postavio je Nejmar u 89. minutu, nakon što je dva minuta pre toga promašio penal.

Arsenal se bukvalno iživeo nad Ludogorecom, koji je krenuo na sve ili ništa napačkom igrom, i primio šest komada.

Krenulo je od Sančeza u 12. minutu, da bi Volkot u 42. minutu najavio goleadu u nastavku. Čemberlen je treći gol dao na startu drugog poluvremena, a onda je trostruki strelac Ozil postavio konačan rezultat. To mu je inače bio prvi het-trik u karijeri.

Bajern je bio vrlo ubedljiv protiv PSV-a, holandski klub se iz Minhena vraća poražen 4:1. Miler je načeo Holanđane, nastavio je Kimih, ali su gosti u finišu prvog dela preko Narsinga došli do gola za 2:1. Ipak, u nastavku Levandovski i Roben završavaju posao za konačnih 4:1.

Izuzetno je bilo zanimljivo u Napulju, gde Napoli ipak nije uspo da savlada Bešiktaš, koji je u završnici pogodio za 3:2. Da Insinjeu penal nije odbranio Fabri, možda je italijanska ekipa mogla da se nada bodu.

Nikola Maksimović je celu utakmicu presedeo na klupi.

Za razliku od njega, Ljubomir Fejsa odigrao je ceo meč za Benfiku, koja je slavila 2:0 protiv Dinama u Kijevu. Lisabonski tim je poveo golom Salvija iz penala u devetom minuui, a prvu pobedu i tri boda Portugalcima je overio Cervi u 55. minutu.

Atletiko je upisao i treću pobedu, mada je otpor Rostova slomio tek u drugom poluvremenu. Prilika je bilo, ali samo jedan gol, koji je u 62. minutu pogodio Karasko.

PSŽ je uspeo da savalada Bazel 3:0, ali švajcarska ekipa baš nije imala večeras sreće pošto je pogađa prečke i imala zaista odlične priliki. Francuski šampion upisao je pobedu golovima Di Marije, Moure i Kavanija (iz penala).