Lajpcig baš hoće da bude šampion, ali je Bajern goleadom ostao na vrhu Bundeslige!

Kolo u kom su gosti potpuno dominirali. Od pet mečeva, na četiri su slavili

• 2

Lajpcig više nije iznenađenje Bundeslige! Kako to da budu kada posle devet kola dišu za vratom Bajernu?

Prošlogodišnji član Cvajte upisao je i šestu pobedu od početka sezone u najelitnijem rangu. Ovoga puta na gostovanju Darmštatu - 2:0 (0:0).

Junak pobede bio je dvostruki strelac Šabicer, rezervista koji je u igru ušao u 51. minutu, a šest minuta kasnije zatresao je mrežu domaćeg tima. Konačan rezultat postavio je u 82. minutu.

Ipak, to Bikovima nije bilo dovoljno za prvo mesto. Bajern je održao ta dva boda viška pobedom u Augzburgu (3:1). Dvostruki strelac bio ej Robert Levandovski, dok je Arjen Roben takođe popravio golgeterski salto. Domaći tim je uspeo samo da postigne počasni gol.

Ako za nekoga možemod a kažemo da je pobednik kola, onda je to Leverkuzen. Aspirindžije su posle šokantnog ispadanja iz Kupa od trećeligaša gubili od Volfsburga na poluvremenu, da bi u finišu meča u potpunosti preokrenuli - 1:2 (1:0).

Arnold je doveo Vukove u vođstvo u 37. minutu i taj rezultat je bio na snazi sve do 79. minuta. Tada je Mehmedi najpre izjednačio na 1:1, a Jedvaj je u 83. šokirao domaću publiku.

Derbi kola igrao se od 18.30 minuta na Vestfalenu, gde je Borusija dočekala Šalke. Ipak, meč je završen bez golova - 0:0.