LIVERPUL JE PRVI NA TABELI! Klopova mašina samlela Stršljenove sa 6:1 na Enfildu! (FOTO) (VIDEO)

Velika euforija na Enfildu posle trijumfa nad Votfordom kojim su Crveni preuzeli vrh tabela

• 0

Navijači Liverpula su u ekstazi posle nove pobede u Premijer ligi kojom su došli do prvog mesta na tabeli! Klopova mašinerija je razbila Votford sa 6:1. Crveni konačno igraju fenomenalan fudbal i deluje da najzad mogu da osvoje titulu posle punih 26 godina!

Sadio Mane je postigao dva gola, po jedan Kutinjo, Emre Džan i Vajnaldum, koji je postavio konačan rezultat i upisao prvenac u dresu Crvenih.

Votford je uspeo da postigne počasni pogodak u 75. minutu preko Janmata, ali to nije bilo dovoljno da se njihovim navijačima spere gorak ukus u ustima posle demoliranja na Enfildu.

Liverpul je bukvalno mogao da postigne i dvocifren broj golova. Igrale su se viktorije pred golom Gomeza. Prvi ga je probio Mane, koji je glavom postigao gol posle kornera koji je izveo Kutinjo. Brazilac je potom i sam postigao gol samo tri minuta kasnije.

Već tada se videlo da se Votfordu ne piše dobro, a do kraja poluvremena je i Emre Džan postigao gol.

U istom ritmu su nastavili fudbaleri Liverpula i u drugom poluvremenu i do 60. minuta je već bilo 5:0. Firmino je u 57. minutu posle dobre akcije i asistencije Lalane sa peterca ubacio loptu u mrežu Votforda, da bi tri minuta kasnije Mane postigao svoj drugi gol.

Janmat je u 75. minutu postigao utešni gol za ''Stršljenove'', a konačan rezultat u sudijskoj nadoknadi postiže Vajnaldum, koji je tako upisao svoj prvenac u dresu Liverpula.

Ovom pobedom Liverpul je došao na prvo mesto sa 26 bodova, jednim više od Plavaca, na tabeli Premijer lige.