Dva penala, akcija za udžbenike i poraz Rada na Banjici (VIDEO)

Mladost iz Lučana slavila rezultatom 2:1 i tako došla do 28. boda

• 0

Uvodni meč 16. kola Superlige Srbije doneo je pobedu gostujuće ekipe, pošto je Mladost iz Lučana bila bolja od Rada na Banjici rezultatom 2:1 (1:1).

Utakmicu su obeležila dva penala, po jedan na obe strane, i sjajna akcija gostiju kod drugog gola. Dvostruku strelac za Mladost bio je Bojović, a vodeći gol za Građevinare postigao je Lutovac.

Igrao se 13. minut kada je Lutovac razgalio domaće navijače pogotkom sa ''kreča'', ali je samo 10 minuta kasnije napravio glupost i faulirao Bojovića u 16 metara.

Iskusni napadač je preuzeo odgovornost i - pogodio! Kao i u 53. minutu kada je viđena akcija za udžbenike. Asistent Mirosavljević, egzekutor pomenuti Bojović.

Najbolju priliku za izjednačenje Rad je imao u 80. minutu, ali lopta jednostavno nije htela u gol.