≫

Katastrofa Intera u Izraelu, Ivićev PAOK šokirao Fiorentinu, dva gola srpskih napadača (VIDEO)

Slavni klub sa Čizme doživeo debakl u Izraelu, solidan učinak srpskih fudbalera, od kojih su se dvojica upisali u strelce

• 12

Kakav horor od utakmice odigrao je Inter u Izraelu protiv Hapoel Ber Ševe. Nero-azuri su na kraju poraženi sa 3:2 i to ih je koštalo ispadanja iz Evrope za ovu sezonu, pošto više nemaju ni teoretske šanse za plasman dalje. Nije tako delovalo posle prvih 45 minuta, jer su Italijani vodili sa 2:0 golovima Ikardija u 13. i Brozovića u 25. minutu, a kod oba gola asistent je bio Eder.

Onda je u nastavku Ber Ševa došla do preokreta. Maranao je u 58. minutu, zatim Nvakaeme sa penala, da bi konačan rezultat postavio Sahar u 93. minutu.

Porazu je kumovao i crveni karton koji je u 69. minutu dobio golman Intere Samir Handanović.

Sparta iz Praga je u ovoj grupi savladala Sautempton na svom terenu sa 1:0 golom Koste u 11. minutu, a u ekipi Sautemptona nije bilo Dušana Tadića. Sparta je osigurala prvo mesto sa 13 bodova, a za dalji plasman će se boriti Sautempton i Ber Ševa, koji imaju po 7, dok je Inter zakucan za dno sa tri boda.

Fudbaleri Zenita zabeležili su pobedu od 2:0 protiv Makabija iz Tel Aviva na svom terenu, a za goste iz Izraela je na golu bio Predrag Rajković, koji je dva puta vadio loptu iz mreže, a oba puta je to radio u finišima poluvremena.

Ako kod prvog nije mogao ništa, jer je bio ostavljen na vetrometini, onda kod durugog snosi deo krivice, jer je primio gol iz slobodnog udarca u svoj ugao.

Keržakov je šutirao snažno sa ivice kaznenog prostora, a očigledno da je Rajković bio markiran, pa nije odmah video putanju lopte. Kada mu je došla u vidno polje, bilo je kasno za reakciju i lopta mu je prošla pored noge za konačan rezultat.

Prethodno je Kokorin postigao gol za 1:0 u 44. minutu. Zenit posle ove pobede ima maksimalan skor od 15 bodova, dok po četiri imaju Dandalk i Makabi, a na začelju je AZ Alkmar sa 2 boda.

Pogledajte i gol Keržakova u 90. minutu:

Astana je zahvaljujući golu Despotovića u 84. minutu došla do pobede nad APOEL-om od 2:1, i tako sačuvala šanse za dalji plasman u nokaut fazu.

Anderleht je u finišu meča došao do pobede nad Gabalom u Azerbejdžanu. Tielemans je doveo Belgijance u vođstvo u 11. minutu, a izjednačio je Rikardinjo u 15. sa bele tačke. Isti igrač je u 74. minutu promašio penal, a stigla je kazna u nadoknadi vremena, kada je Bruno postigao gol u 90. minutu, a zatim i Teodorčik u 94.

Za Anderleht su od starta igrali Spajić i Obradović.

Fenerbahče je u drugom poluvremenu srušio Zoriju i zauzeo vrh tabele grupe A. Golove su postigli Miroslav Stok i Simon Kjaer.

Ajaks je savladao Panatinaikos sa 2:0 na Amsterdam Areni i obezbedio prvo mesto u grupi. U prednosti ih je doveo Lase Šene iz slobodnog udarca u 40. minutu, kada je zahvatio loptu u stili Kristijana Ronalda i matirao golmana grčke ekipe, da bi konačan rezultat postavio Tete u 50. minutu.

Ajaks ima 13 bodova pred poslednje kolo, a za drugo mesto će se boriti Selta i Standard koji imaju po šest. Upravo su oni remizirali u Vigu (1:1) u ovom kolu. Jago Aspas je u 8. minutu doneo prednost Selti, a u drugom je Laifis izjednačio u 81. minutu.

Braga i dalje ostaje u igri za dalji prolazak posle remija u Belgiji protiv Genta, a doprinos je dao i srpski fudbaler Nikola Sojiljković, koji je postigao prvi gol za svoju ekipi. Tu je ubedljivo prvi Šahjtor, koji ima 15 bodova iz pet kola.