≫

ONE MAN SHOW: Tompson ubacio 60 poena za 29 minuta! (VIDEO)

U senci neverovatnog napadačkog izdanja beka Golden Stejta ostao šesti uzastopni "tripl-dabl" Rasela Vestbruka, trijumf Klivlenda u Torontu, dominacija gostiju u 11 mečeva

• 4

Trebalo je da izveštaj utakmica NBA lige, a bilo ih je 11, počnemo sižeom derbija u Torontu gde je šampion Klivlend nisku poraza prekinuo pobedom nad Reptorsima ili šestim uzastopnim "tripl-dablom" Rasela Vestbruka, ali prednost je ovoga puta, s punim pravom, dobio bek Golden Stejta Klej Tompson koji je obeležio noć za nama rekordom sezone sa 60 poena!

I to ne bilo kakvih 60 poena - već 60 poena za 29 minuta! Statistički, to je izgledalo ovako: 13/19 za dva, 8/14 za tri, 10/11 za jedan poen!

Voriorsi su pregazili Indijanu 142:106 u večeri neverovatnog napadačkog nadahnuća momka kome ovakve stvari nisu strane s obzirom na to da je u pitanju košarkaš koji je pre dve godine sa 37 poena ubačenih za jednu četvrtinu postavio rekord NBA lige.

Tompson je sa prvim ubačenim poenima (trojka za 5:0) ušao u "beast mode" i tada je krenulo jedo od najboljih ofanzivnih izdanja koje je 200. uzastopni put rasporadata "Orakl Arena" imala priliku da vidi.

Već u prvoj deonici u koloni "poeni" imao je brojku 23, do poluvremena je već ubacio 40 od 80 svog tima!

Kao u transu je odigrao i treći period meča u kome je nanizao 20 poena i tu je stao, jer ga je Stiv Ker izveo iz igre (?!), kao i kompletnu postavu koju je želeo da poštedi daljeg napora, ako se uopšte može govoriti o naporu u duelu "mačke i miša".

Koliko je ovo bio "one man show" meč svedoči podatak da nijedan igrač domaćeg tima nije postigao više od 20 poena. Toliko je ubacio samo Durent, dok su svi ostali više pomagali razigranom Tompsonu da nemilice "sipa"u koš Pejsersa.

Stef Kari je meč završio sa 13 poena, ali i ličnim rekordom sezone kada je reč o asistencijama - 11.

Vredi reći da je mlađi iz "spleš" tandema postao prvi igrač Voriorsa još od 1974. godine i Rika Berija koji je postigao 60 poena na jednoj utakmici.

Naravno, Tomspon je ovim fantastičnim dostignućem postao igeač sa najviše postignutih poena u jednoj utakmici ove sezone.