≫

Liga šampiona: Real izgubio prvo mesto u 88. minutu, Legija neočekivano prezimila u Evropi (FOTO)

Madriđane "tuširao" Rojs dva minuta pre kraja. Sevilja, Porto prošli dalje. Totenhem se seli u Ligu Evrope

• 7

Fudbaleri Borusije Dortmund zadržali su prvo mesto u grupi F ispred Real Madrida zahvaljujući remiju u prestonici Španije, u pulsirajućoj utakmici punoj šansi, golova, nabijene tempom i vrhunskim fudbalom.

Na kraju 2:2, uprkos vođstvu Madriđana 2:0 golovima Karima Benzeme.

Dobitnici poslednjeg kola grupne faze su, pored nemačkog tima, Sevilja, Porto, ali i Legija.

Španski tim je sačuvao drugo mesto u svojoj grupi, iza Juventusa, iako je Lion imao priliku da svrgne Andalužane sa te pozicije, ali je meč na "Žerlanu" završen sa povoljnih po goste 0:0. Podsećamo, Lionu je bila potrebna pobeda od dva gola razlike za prolaz. Ovako, čeka ih utešna Liga Evrope.

Poljaci, koji su primili ubedljivo najviše golova u grupnoj fazi, čak 24, mimo svih očekivanja prezimiće u Evropi zahvaljujući pobedi u poslednjem kolu protiv Sportinga na svom terenu. Tom uspehu doprineo je i srpski internacionalac Aleksandar Prijović sa asistencijom kod pobedonosnog gola.

Porto je na svom terenu deklasirao Lester 5:0 i zadržao drugo mesto ispred Kopenhagena.

Englezi jesu doživeli debakl, ali apsolutno nemaju za čim da žale, štaviše grupu su završili na prvom mestu pa su sebi mogli da priušte luksuz da budu totalno nezainteresovani na "Dragaou".

Vratimo se utakmici koja je obeležila ovo veče, onoj u Madridu.

Real je, izuzimajući povređenog Bejla, u najjačoj postavi krenuo protiv nemačkog tima i odigrao odličnih dvadesetak minuta. Bio je to period dominacije španskog tima koju je materijalizovao golom Benzeme.

Ipak, od tog trenutka odnos snaga na terenu se promenio. Borusija je pomerila težište igre na stranu protivnika i ređala šanse pred Navasovim prostorom. Gostima se baš nije posrećilo da u periodu velike dominacije postignu gol, a kada se to očekivalo - Real je duplirao vođstvo!

Ponovo je Benzema bio "egzekutor". Bio je to 50. gol sjajnog Francuza u Ligi šampiona.

Delovalo je da Real ne može da prokocka solidnu zalihu, ali Borusija je imala druge planove. Nemački mentalitet je usađen u svakog igrača ekipe Tomasa Tuhela, a to samo znači - nema predaje. Nemački tim je uveo meč u neizvestan finiš golom sveprisutnog Obamejanga čemu je prethodila savršena timska akcija i lagana završnica hitronogog golgetera.

Vreme je "curilo", a Borusija je igrala tako da niko nije mogao da bude siguran u pobedu Reala ni kad je meč ušao duboko u završnicu. Ono čega su se pribojavali navijači Reala, to se i dogodilo. Mor je odradio veliki deo posla kada je oduzeo loptu Karvahalu i proigrao Obamejanga. ovaj je "ubacio u petu" i pretrčao čuvara, a onda, kao "na tacni" poslužio Rojsa i realizacija je bila laka i neminovna.

Veliko slavlje Nemaca i remi koja vredi kao pobeda, za prvo mesto ispred moćnog Reala.